RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 4. Doka Paydaş Toplantısı Gerçekleşti
19 Nisan 2019 Cuma - Görüntülenme: 3161

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) öncülüğünde gerçekleştirilen “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konulu toplantıların dördüncüsü, 18 Nisan 2019 Perşembe günü Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan YILMAZ’ın katıldığı toplantıya, Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri, RTEÜ - Tomurcuk Ön Kuluçka Merkezi yöneticileri ve öğrencileri, Karadeniz Teknik Üniversitesi TTO Yetkilileri, TİM TEB yetkilisi, Giresun TTO yetkilileri, DOKA yetkilileri ve akademisyenler katıldı.

Toplantı öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere iki farklı oturumda Üniversitemiz Rektörlük Toplantı Salonlarında gerçekleştirildi. Öğleden önceki oturumlarda yetkililer Tomurcuk Ön Kuluçka Merkezini ziyaret edip burada yer alan öğrenciler ve mentör akademisyenler ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımı gerçekleştirdiler.

Öğleden sonra yapılan geniş kapsamlı toplantıda Ön Kuluçka Merkezimizde yer alan öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalar ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Daha sonra, bölgeye yönelik planlanan mentör havuzu için hazırlanan yazılım üzerinde görüş alışverişi yapıldı.

DOKA gündem maddelerinden Teknik Destek Kapsamındaki Eğitim başlıklarının belirlenmesi, güdümlü proje taslaklarının konuşulması ve yurtdışında yapılacak TTO ziyaretleri konusunda planlamaların yapılmasının ardından bir sonraki toplantının DOKA ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )