RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Heyetinden Üniversitemize Ziyaret
17 Nisan 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 3589

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün daveti ve Tarih Bölümü işbirliği ile düzenlenen “Gürcü Dili Günü”   etkinliği kapsamında, Gori Devlet Üniversitesi heyeti Üniversitemize ziyaret gerçekleştirdi.

15.04.2019 Pazartesi günü, Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Giorgi SOSİAŞVİLİ ile Prof. Dr. Giorgi KHORBALADZE, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ı makamında ziyaret etti.

İki ülkenin ilişkilerine yönelik akademik yaklaşımın öneminin vurgulandığı ziyarette, üniversiteler arasındaki dostane ilişkilerin daha da arttırılması adına yapılacak çalışmalar üzerine konuşuldu.

Görüşmenin sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN tarafından günün anısına Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Heyetine, heyet tarafından da Rektörümüze hediye takdim edildi.

Heyetin Rektörümüzü ziyaretinin ardından etkinlik kapsamında,  Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Giorgi KHORBALADZE,  Fen Edebiyat Fakültesi Nazmi Turan Okumuş Amfisi’nde “Gürcü Edebiyatının ve Edebi Dilinin Gelişim Yolu Dünü ve Bugünü"  adlı sunumunu gerçekleştirdi.

16.04.2019 Salı günü, Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Gori Devlet Eğitim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Giorgi SOSİAŞVİLİ "Türk-Gürcü İlişkileri" adlı sunumunu gerçekleştirdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )