RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde Rize 2. Uluslararası Öğrenci Futbol Turnuvası Düzenlendi
02 Nisan 2019 Salı - Görüntülenme: 4381

Üniversitemizde öğrenim gören 42 ülkeden 464 uluslararası öğrencinin katılımıyla Rize 2. Uluslararası Öğrenci Futbol Turnuvası düzenlendi.

Üniversitemiz Kampüs Halı Sahası’nda gerçekleştirilen turnuva Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ile Prof. Dr. Adnan YILMAZ’ın başlama vuruşuyla start aldı. Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Yemen, Ürdün, Suriye, Endonezya, Afrika ve Asya karmalarından oluşan takımların mücadele ettiği organizasyon 25-29 Mart 2019 tarihleri arasında yapıldı.

Oldukça çekişmeli geçen turnuvanın finalinde ise Afrika Karması ile Ürdün takımı karşı karşıya geldi. Mücadele sonunda Afrika Karması birincilik kupasının sahibi oldu. İkinciliği Ürdün ve üçüncülüğü Yemen takımının elde ettiği turnuvada başarılı takımlara kupalarını Rize Valisi Kemal ÇEBER, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK verdi.

Rektörümüz, Uluslararası Öğrenci Kardeşliği projesi kapsamında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen turnuvaya katılan tüm takım oyuncularına teşekkür ederek bu organizasyonun öğrenciler arasındaki bağın daha da güçlenmesine katkı sağladığını söyledi. Mücadelelerin ardından finale kalan takımları da tebrik etti.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )