RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
01 Nisan 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3749

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Kütüphane Topluluğu’nun katkılarıyla 54. Kütüphane Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kayseri Develi Salih Onaran İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesi için “Bir Kitapta Sizden Olsun” sloganıyla düzenlenen kitap kampanyası kapsamında okula ulaştırılan kitaplar öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

Türk Dil Kurumu (TDK) Kitap Satış Aracı, hafta kapsamında 26-28 Mart 2019 tarihleri arasında öğrencilerimize ve personelimize hizmet vermek üzere Üniversitemize geldi. Üniversitemiz Zihni Derin Yerleşkesi’nde yer alan Kitap Satış Aracı’nda yüzde 50 indirimle satışa sunulan eserlere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliklerin üçüncü gününde, Kütüphane Topluluğu ile birlikte Fındıklı Sümer Orta Okulu öğrencileri kütüphanemiz ile Üniversitemiz Su Ürünleri Müzesi’ni ziyaret ettiler. Ardından Kütüphane Dokümantasyon ve Daire Başkanı Nagihan KAYNAK tarafından kendilerine günün anısına kitap hediyesinde bulunuldu.

Etkinlikler kapsamında Zihni Derin Yerleşkesi’nde, “Her Kitap Bir İnsandır Tanışmak Gerek” adlı kitap alıntılarından oluşan sergi ve kütüphanemizde “Geçmişten Günümüze Belgelerle Rize Sergisi (Cumhuriyet Dönemi)” düzenlendi.

Kutlama etkinlikleri, Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda kütüphane personellerinden Betül TOK tarafından gerçekleştirilen “Değişen Toplum, Değişen Kütüphaneler” başlıklı sunum ile sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )