RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İhtisas Üniversitelerinin İkinci Toplantısı Uşak’ta Gerçekleştirildi
01 Nisan 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3408

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında üniversitelerin faaliyet performanslarının izlenmesi ve tecrübe paylaşımı amacıyla projede yer alan 10 üniversitenin yöneticilerinin katılımıyla Uşak Üniversitesinin ev sahipliğinde ikinci değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN,  YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ihtisas üniversitesi rektörleri ile ilgili rektör yardımcıları ve akademisyenler katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında desteklenen üniversitelerin faaliyet performanslarının izlenmesi ve tecrübe paylaşımı için planlanan toplantıların bilgi paylaşımında ve iyi örnek uygulamalarının paylaşılması noktasında önemli olduğunu vurgulayarak ev sahipliği yapan Uşak Üniversitesine YÖK ve ihtisas üniversiteleri adına teşekkür etti. Daha sonra Uşak Üniversitesi ihtisaslaşma alanı olan tasarım konusunda ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi de jeotermal alanında son bir yılda gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerini sundular.

Toplantının değerlendirme kısmında ise Sayın GÜNDOĞAN, ihtisas üniversiteleri için kurulan “Performans İzleme Komisyonu”nun hazırlamış olduğu performans kriterleri hakkında ayrıntılı bilgi vererek her yıl ihtisas üniversitelerinin bu kriterler doğrultusunda yıllık performans değerlendirmelerinin yapılacağını ifade etti.

Toplantıda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ise Üniversitemizin son üç ay içerisinde proje kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetleri ve yapılacak olan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi.   

Program, değerlendirme toplantısının ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )