RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektörümüz Yabancı Diller Yüksekokulunda Akademik Kurul Toplantısına Katıldı
18 Şubat 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3784

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN başkanlığında, Yabancı Diller Yüksekokulunda Akademik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Yabancı Diller Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yıldırım ÖZSEVGEÇ ve akademik personel katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Rektörümüz, Üniversitemizin kurulduğu günden bugüne kadar geçen sürede bilimsel ve teknik anlamda oldukça fazla yol aldığını belirterek, “Akademik ve bilimsel çalışmalarımızla her alanda söz sahibi bireyler yetiştirilmesi için yoğun çaba harcıyoruz. Ancak biz Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak hızla gelişen bir üniversite olarak uluslararası düşünmek durumundayız. Güçlü akademik kadromuz ve gelişmiş fiziki altyapı imkânlarımız çerçevesinde, öğrencilerimizin uluslararası düzeyde daha kaliteli bir eğitim alması için araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin ülkemiz için daha faydalı bireyler olabilmesi adına daha da fazla gayret edeceğiz.” dedi.

Rektörümüzün, yabancı dil öğretiminin önemine ve yabancı dil öğrenme, öğretme metotları konusuna da değindiği toplantıda yeni yol haritaları çizilerek, eğitim programları ve kalite sürecine yönelik fikirler görüşüldü.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )