RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde 4. Hamsi Şenliği
04 Ocak 2019 Cuma - Görüntülenme: 4045

Üniversitemiz Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen Hamsi Şenliği’nde öğrenciler doyasıya eğlendi.

Üniversitemiz Merkez Kampüs Zihni Derin Yerleşkesinde tertip edilen şenliğe Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN,  Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, Rize Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, ,Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adnan YILMAZ ile Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, STK Temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şenlik tulum eşliğinde oynanan horonla başladı. Yaklaşık 1 ton hamsinin 2 saat içerisinde tüketildiği etkinliğe binlerce kişi katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, farklı kültür ve bölgelerden gelen öğrencilerin etkinliklerle Rize'ye uyum sorununu kısa sürede aştıklarını belirtti.

Festivalin bu yıl final sınavları öncesi yapıldığını ifade eden Rektörümüz:"Hamsi şöleniyle öğrencilerimizin sınav öncesi üzerlerindeki psikolojik baskıyı biraz olsun rahatlatmak ve mutlu olmalarını istedik. Böylece finallere stresten uzak girmelerini hedefledik. Çok keyifli bir etkinlik oldu." dedi.

Öğrenci Konseyi Başkanı Saffet ÇOLAK: “ Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz şenliğimize katılımın yoğun olması bizleri oldukça mutlu etti. Arkadaşlarımızın talep ettiği bir etkinliği daha hayata geçirmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu etkinliğin final sınavları öncesi arkadaşlarımızın motivasyonunu artırdığını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu. ÇOLAK, organizasyonun gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan başta Rektörümüz olmak üzere herkese teşekkür etti.

Izgaralarda pişirilen hamsilerin katılımcılara ikram edildiği şenlikte ilk kez hamsiyi tadanlar da oldu. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlik günün anısına çektirilen fotoğrafla sona erdi.

 

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )