RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemizde Uluslararası Öğrenci Günü Buluşması

17 Kasım 2018 Cumartesi - Görüntülenme: 1461

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, "Uluslararası Öğrenci Günü" dolayısıyla üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerle kahvaltı programında bir araya geldi.
Üniversitemiz Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programda bir konuşma yapan Rektörümüz, uluslararası öğrenci gününde öğrencilerle bir araya gelmekten mutlu olduğunu ifade etti.
Uluslararası öğrenci sayımızın her yıl attığını belirterek daha da artmasını amaçladıklarını söyleyen Rektörümüz, "Bu yıl Üniversitemize 88 uluslararası öğrencimiz kayıt yaptırdı. En çok öğrencimizin olduğu ülkeler arasında başta Azerbaycan daha sonra Suriye, Gürcistan, Türkmenistan, Yemen, İran, Ürdün ve Irak gelmektedir. Filistin'den de öğrencimiz var. Üniversitemizde 46 farklı ülkeden 481 öğrencimiz eğitim almaktadır." dedi.
Rektörümüz, uluslararası öğrencilerimizin kendilerine emanet olduğunu belirterek, "Türk milleti tarihin her döneminde zorda kalan insanlara kucak açmıştır. Dil, din ve ırkına bakmamıştır. Biz uluslararası öğrencilerimizi kendi öğrencilerimizden farklı olarak görmüyoruz. En iyi eğitimi almaları için tüm hocalarımızla birlikte gayret ediyoruz." diye konuştu.
Rektörümüzün konuşmasının ardından Üniversitemiz halk oyunları ekibi gösteri sundu.
Program, Üniversitemiz Karadeniz Stratejik Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin gezilmesi ile sona erdi.
Programa, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan DEDEBAĞI, İl Emniyet Müdürü Altuğ VERDİ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Prof. Dr. Ahmet İshak DEMİR ve öğrenciler katıldı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )