RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Rize Projeleri Sergisi Üniversitemizde Açıldı

18 Ekim 2018 Perşembe - Görüntülenme: 1267

Üniversitemizin Rize Valiliği ve Rize Belediyesi ile birlikte düzenlemiş olduğu “Rize Projeleri Sergisi” Üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıldı.

Rize’ye ait projelerin maket çalışmalarının yer aldığı serginin açılışını Rize Vali Vekili Abdullah ŞEN, Rize Belediye Başkanı Reşat KASAP, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan YILMAZ ve Üniversitemiz Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan ABAY yaptı.

Açılışta bir konuşma yapan Rektörümüz, “Rize’nin gelişmesi ve kalkınması noktasında Üniversitemiz ilimizin diğer kurumları ile birlikte ortak çalışmalar yapmaktadır. Yapılan ve yapılması planlanan projelerimizin maket çalışmaları ve fotoğraflarını bugün sergiliyoruz. İlimiz için ortak çalışmalara bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rize’ye ait üretilecek fikir projeleri çalışmaları, yapımına başlanılan projelerin maket çalışmaları ve görsellerinin yer aldığı sergi katılımcılar tarafından dikkatle incelendi.

Sergi alanını gezen katılımcılar yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Rize halkının da ücretsiz olarak ziyaret edebileceği sergi, iki gün boyunca Üniversitemizde açık kalacak.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )