RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Tebriz Üniversitesi Heyeti Rektörümüzü Ziyaret Etti

29 Haziran 2018 Cuma - Görüntülenme: 1568

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban KONDORİ, beraberinde Ticari Ataşe Mohammad YAZDANPANAH, Tebriz Üniversitesi Araştırma ve Teknoloji Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asgar ASGARi, Öğrenci Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hosein EMAMALİPUR, Yeni Teknolojiler Mühendisliği Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Saeid GOLMOHAMMEDİ ve İnşaat Mühendisliği Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Naser TAGİZADEH’den oluşan heyet Üniversitemizi ziyaret etti.

Üniversitemiz Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda misafirlerini ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi ve ismini taşıdığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde sizleri konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler aynı dinin, aynı coğrafyanın, aynı medeniyetin mensuplarıyız. Tarihten gelen bu bağı, kadim dostluğu geleceğe taşımalıyız.” ifadelerini kullandı. İran’daki üniversitelerle Türkiye’deki üniversiteler arasındaki ilişkilerin artmasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Rektörümüz, üniversitelerin bir görevinin de dünya üzerinde mağdur edilen, ezilen Müslümanların haklarını korumak olduğunu söyledi.  

Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN: “Hem coğrafi yakınlık hem de tarihi, kültürel bağlarımız olan üniversitelerle işbirliğimizi güçlendirmek temel hedeflerimizden biridir. Bu anlamda aynı dili konuştuğumuz Tebriz bizim için ayrı bir anlam ve değer taşıyor. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak biz, Tebriz Üniversitesi ile akademik ortak faaliyet yapmaya hazırız. ”dedi.

Heyet ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile işbirliği içerisinde birçok projeyi, akademik çalışmayı hayata geçirmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Toplantıda Üniversitemiz ile İran Tebriz Üniversitesi arasında bilimsel ve uluslararası işbirliğini daha da artırmak konusunda mutabakata varıldı.

Görüşmede Üniversitemiz yönetiminden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar KÜÇÜK ve Üniversitemiz Merkezi Araştırma Müdürü Doç. Dr. Hakkı Türker AKÇAY hazır bulundu.

Karşılıklı şilt takdimi ile sona eren ziyaretin ardından heyet, Üniversitemizi gezerek birim ve bölümlerimiz hakkında bilgiler aldı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )