RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

57. Alay Sancağı Üniversitemizde

02 Mayıs 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 1672

Geçtiğimiz yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesinde bulunan 57. Alay Sancağı Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a sunuldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından Çanakkale Conkbayırı’nda düzenlenen törenle Üniversitemiz Öğrenci Konseyi’ne teslim edilen 57. Alay Sancağı, Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Tayyip BALIKÇILAR tarafından Üniversitemize getirildi. Üniversitemiz Rektörlüğü önünde düzenlenen törenle Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’a sunulan sancak bir yıl süreyle Üniversitemizde kalacak.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, Üniversitemiz açısından mutluluk ve gurur verici bir gün olduğunu ifade ederek, “ 57. Alay, Çanakkale Savaşları’nda ilk savaşların başlangıcı olan Anzak Çıkarması’na karşı koyan piyade alayıdır. Bu alaydaki askerlerimizin tamamı şehit olmasına rağmen sancak teslim edilmemiştir. Bu nedenle 57. Alay Sancağı kahramanlık timsalidir. Biz Recep Tayyip Üniversitesi olarak sancağı büyük bir özveriyle muhafaza edeceğiz ve destanını öğrencilerimize anlatacağız.” dedi.

Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren ve kahramanlıklarıyla dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran 57. Piyade Alayı Sancak Töreni’ne, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İstiklal Yaşar VURAL, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan ER, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Ali Rıza ŞAHİN, Personel Daire Başkanı Halil VELİOĞLU, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Mustafa ÇAKIR, Basın-Yayın, Enformasyon ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Taner EROL, Rektörlük Özel Kalem Müdürü Hasan ÖRÜCÜ, Öğrenci Konseyi Başkanı Recep Tayyip BALIKÇILAR ve Öğrenci Konseyi Üyesi Ahmet CİVELEK katıldı.

 

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )