RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...

Üniversitemizde Rize 1. Mini Dünya Kupası Gerçekleştirildi

25 Nisan 2018 Çarşamba - Görüntülenme: 1652

Üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilerin katıldığı, Rize 1. Mini Dünya Futbol Turnuvası Üniversitemiz Kampüs Halı Sahası’nda gerçekleştirildi.

Rize’de ilki gerçekleştirilen 8 takımdan 72 uluslararası öğrencinin katıldığı turnuva, Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın açılışı ve başlama vuruşu ile başladı.

Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Yemen, Suriye, Endonezya, Afrika ve Asya karmalarından oluşan turnuva üç gün sürdü.

Oldukça çekişmeli karşılaşmalara sahne olan turnuvanın finalinde Suriye takımı ile Azerbaycan takımı karşılaştı. Azerbaycan takımı final maçında Suriye takımını 5-4 yenerek şampiyon oldu. İkinciliği Suriye takımının aldığı turnuvada, üçüncülük karşılaşmasını Endonezya takımıyla yapan Yemen takımı üçüncü oldu.

Turnuva ile ilgili bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz, turnuvanın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, müsabakalara katılan tüm takım oyuncularına ve finalde karşılan Azerbaycan ve Suriye takımlarına finale yakışan bir karşılaşma yaptıkları için teşekkür etti.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )